Як проходять заняття айкідо в Білій Церкві
Айкідо – один із найважливіших і найскладніших видів бойових мистецтв, але вкрай гуманний і моральний. Він створює гармонію між тілом і духом для досягнення більшого запасу життєвих сил.
Кореспондент нашого білоцерківського порталу побувала на занятті айкідо в клубі «Триєдинство» в Білій Церкві та поспілкувалась з інструктором - Пересунько Костянтином Владиславовичем (Він має 4 Ден з айкідо). Саме він з 2000 року створив і очолив цей клуб.
Айкідо - «Шлях Гармонії Духу». Шлях між психікою та фізичними можливостями, шлях координації тіла і духу в цілях оптимального розвитку особистості, виховання активної миролюбності з природою, вміння сконцентруватись на рішенні будь-яких важливих завдань.
Нещодавно пройшла атестація на володіння учнівських ступенів – це звання КЮ. Ця атестація пройшла згідно календарного плану, який погоджується з безпосереднім керівництвом – Асоціацією Айкідо України.
- Ви даєте дітям пластикові пістолети, автомати, - вам не робили з цього приводу зауваження?
- Силові структури запитували: “Чому у вас діти вивчають спецтехніку? Вони не повинні цього робити!” - Каже Костянтин Владиславович. В айкідо, це передбачено програмою. Замість пістолета можна дати будь-який інший предмет, наприклад, ключі або вилку ... Це буде тією ж самою зброєю в руках. Автомат - це просто вид зброї, не більше. А якщо прибрати палицю і дати зброю - це буде вже спецтехніка...
- Навіщо зошити учням?
- Під час заняття і вдома діти ведуть зошити, записують техніки та ті програми, які вивчали на уроках. Коли людина пише, - вона краще засвоює. Під час печатання на комп'ютері - людина деградує, а письмо розвиває мислення.
Коли ти рухаєшся, ти повинен чітко розуміти, куди ти рухаєшся, і дивитися в ту саму точку. Так само і в житті, - якщо у тебе є мета, ти повинен йти до неї, а не в іншу сторону.
У житті людина збирається для того, щоб мати результат.
- Що таке страховка в айкідо?
- Страховка - це збереження життя. Для того, щоб залишитися в живих, є поняття страховки. Є страховка нерухомості, авто, а в айкідо поняття страховка - це поняття, яке означає - збереження життя.
Урок продовжується ... Уде кімі наге..., звучать інші незрозумілі вислови, які всі учні розуміють...
- Дівчаткам, напевно, важче дається айкідо, правда?
- Дівчата, навпаки, - більш здатні, ніж хлопчики. Вони більш досконалі створіння. Хлопчику можна 100 разів повторювати, і не факт, що на 101-й щось зміниться. А дівчинці досить зробити пару корегувань і далі все буде добре. Але, якщо дитина розбалувана в матеріальному плані, то тоді дуже складно її взагалі чогось навчити. Чим більше дітей балують матеріально, тим більше вони стають непристосованими.
- Чим відрізняється айкідо від спортивних видів боротьби?
- У бойових мистецтв, на відміну від спортивних напрямків, присутня форма етикету. Етикет - це правила і норми поведінки в суспільстві. На вулиці - це правила дорожнього руху, на виробництві - це правила і техніка безпеки. Норми поведінки є основою вчення всіх, хто буде займатися айкідо.
В традиції занять бойовими мистецтвами є традиція дисципліни. А це - те, чого зараз немає в загальноосвітніх школах. Тут є важелі впливу на дитину. Головне право людини - виконувати свої обов'язки. Без обов'язків немає прав.
Заняття триває ...
Як допомогти своєму другові? - Захоплюючий і зовсім нескладний прийом, - підтирання носа і смикання за вуха :) - жартівливо і ненав'язливо діти навчаються прийомам айкідо, з радістю повторюючи техніку за прикладом Сенсея.
- З якого віку до вас ходять діти?
- З 4-х і до 70 ти.
- Скільки інструкторів в вашому клубі?
- Інструктори - це ті, хто здав на чорний пояс. Тут займається 3 інструктора.
А в принципі, в іншому місці в Білій Церкві (на 5й майданчику) у нас є ще одна школа айкідо, там є ще мінімум 2 інструктора, які нам допомагають.
- Як багато людей ходить на заняття?
- Система виживання в нашому світі зменшила кількість людей, які думають про свій стан, і все більше тих, які думають, де взяти шматок хліба. І це сумно, звичайно. Як бачите, - не дуже багато. У нас 2 групи - група дітей і дорослих.
- Я помітила, що тут ще з дітьми ходять і батьки на татамі. Знаю, існує поняття клубної програми, розкажіть про неї детальніше, будь ласка.
- У нас існує програма знижок. Це передбачено для дітей з фізичними відхиленнями, також є діти, які ходять сім'ями на заняття, наприклад - мама з дитиною, є ті, які ходять двоє з однієї сім'ї ... – Саме для них і створена така клубна програма.
- Констянтин Владиславович, ви б не могли розповісти пару слів про себе?
- Починав айкідо в асоціації карате - айкідо міста Біла Церква. Засновник асоціації карате і айкідо міста Біла Церква - Краєвський Віктор Борисович. Ось ми разом з ним, і ще одна людина була - третя, свого часу утворили цю організацію. На даний момент у мене є клуб "Триєдинство", який займається айкідо. Ця організація є регіональним представником. Тобто, ми представляємо весь регіон з айкідо та займаємося цілеспрямовано напрямком айкідо. Айкідо - це найперспективніший на нинішній момент, я вважаю, вид єдиноборств, тому що він веде людину не до агресії, а до вирішення питань. Це те, що в III-му тисячолітті стане дуже актуально.
Айкідо - це як один з тих видів, яким би я рекомендував займатися для того, щоб люди могли жити і бачити перспективи у своєму житті.
- Як ви оцінюєте атестацію, яка нещодавно у вас проходила?
- У нас не ставлять оцінки. Тут йде багатопланова та всебічна підготовка дітей. Тобто, це і фізична підготовка, і технічний арсенал, і підготовка тематична. Діти ведуть зошити, вони записують етикет, основоположні речі в айкідо, а на атестації вони це все здають. Спрямоване навчання різнобічне та об'ємне.