• Головна
  • Накопичувальна система пенсій: скільки білоцерківці зможуть зібрати собі на старість
Інфографіка
13:08, 20 жовтня 2017 р.

Накопичувальна система пенсій: скільки білоцерківці зможуть зібрати собі на старість

Інфографіка

Молодь буде платити близько 29% від зарплати, і можливо, зможе зняти накопичене за один раз.

У пенсійному житті українців знову відбудуться зміни. Як повідомляють журналісти сайту "Надзвичайні новини" Кабінет Міністрів розробляє правила роботи накопичувальної системи пенсійного страхування. Журналісти в цей час підрахували, скільки зможе накопичити середньостатистичний українець за 35 років і як буде працювати накопичувальна система.

Згідно з документом, українці молодше 35 років розпочнуть збирати на пенсію з 2019-го року. Так, в перший рік із зарплати будуть стягувати 2%, однак кожного наступного року внесок буде зростати на 1% поки не досягне 7%. Як пообіцяли в уряді, вже найближчим часом буде визначено, хто і як буде контролювати роботи накопичувальної системи, а також будуть сформовані правила і вимоги нової програми.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, що є три рівня пенсійної системи. Перший – солідарна система, туди йде наш обов'язковий єдиний соціальний внесок в 22%. Другий – який введуть в 2019-му, – обов'язкова накопичувальна система. Третій – накопичувальна система, але добровільна.

"У багатьох країнах функціонують всі три системи разом", – відзначив експерт. За словами Олега Пендзина, обов'язковий внесок в 22% до солідарної системи залишиться, а до нього додасться ще й внесок в накопичувальну систему – 7%.

Пенсійна реформа

Пенсійна реформа

Таким чином, українці будуть платити за свою майбутню пенсію 29% від зарплати. За словами керуючого директора групи ICU Григорія Овчаренка, майбутні накопичувальні рахунки відкриють в пенсійних фондах.

"Згідно із законом про пенсійне державне страхування, протягом перших двох років після запуску накопичувальної системи буде діяти державний фонд. А потім учасник зможе перевести накопичення в недержавний фонд", – розповів Овчаренко.

У свою чергу міністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що накопичувальна пенсійна система повинна бути спочатку недержавною, а українці повинні мати можливість самостійно вибирати фонд.

"Внесок повинен платити сам працівник зі свого заробітку, тому що це його кошти, які він повинен накопичити", – додав він.

На думку Олега Пендзина, накопичувальні системи можуть добре працювати тільки там, де стабільна економіка, а тому потрібно захистити накопичені кошти від інфляції. Уряд має декілька варіантів майбутньої виплати накопиченого: можна визначити суму щомісячної доплати до пенсії, а можна дозволити одноразово зняти ці кошти. За словами керуючого директора групи ICU Григорія Овчаренка, закон передбачає покупку ануїтету по виходу на пенсію, який передбачає періодичні виплати в залежності від накопиченої суми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #БілаЦерква #пенсійнареформа #накопичувальнасистема
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...