Керамзитобетон та сфера його застосування
Серед всіх будівельних матеріалів перше місце займає монолітний бетон. Він найнадійніший, найдовговічніший, найміцніший за всіх. Єдиним його недоліком є вага: іноді краще виготовляти монолітні конструкції на місці, ніж транспортувати їх. Також він потребує опалубки, арматури, наповнювача, існує потреба зменшення його ціни, тож у певних випадках доводиться шукати компроміс, яким стає керамзитобетон.
Керамзитобетон https://www.kalenyk.com.ua/ua/betonnye-smesi/keramzitobetonr – це суміш на основі бетону товарного, але з легким наповнювачем, у якості якого використовується керамзит. Що це за матеріал, в чому його переваги, та де його замовити ми розповідаємо нижче.
Що це таке?
Жоден бетон не використовується у чистому вигляді, адже він занадто крихкий і не завдає спротиву великим статичним навантаженням. Тому бетон завжди використовуються у суміші з наповнювачем – щебенем чи гравієм. Це тверді та важкі породи, що надають готовому бетонному виробу міцність, але не зменшують його вагу.
А що буде, якщо замість щебеню чи гравію використати керамзит – пористу глину? У суміші з бетоном ми отримуємо менш міцний, але значно легший і дешевший матеріал, який можна застосовувати там, де міцність звичайного бетону була б зайвою.
Керамзитобетон – не універсальний, а спеціальний матеріал, який дозволяє зменшити витрати на будівництво там, де можна поступитися міцністю і є необхідність скористатися унікальними якостями керамзиту. Щоб краще зрозуміти сферу його застосування потрібно ознайомитися з перевагами керамзитобетону.
Переваги керамзитобетону
Від типових бетонів керамзитобетон відрізняється:
Відносною легкістю, що дозволяє обійтися менш потужним фундаментом, скоротити логістичні витрати та іноді виконати будівництво без підйомної техніки;
Вигідними теплоізоляційними якостями. Комірчаста структура керамзиту дозволяє отримати більш енергоефективну будівлю;
Малою ціною. На виготовлення будівельного елементу з легким та дешевим наповнювачем йде менше коштів, ніж на монолітний аналог;
Кращими паропроникними та звукоізоляційними властивостями.
Мінуси керамзитобетону легко компенсуються. Цьому матеріалу потрібна гідроізоляція, утеплення, та в деяких конструкціях опорне підсилення, але це все характерно для багатьох інших матеріалів.
Сфера застосування керамзитобетону
Невелика міцність цього матеріалу обмежує його застосування роботами, де типові бетони могли б бути недоцільними:
Приватне та малоповерхове домобудівництво, в тому числі навантажені стіни;
Зведення міжкімнатних перегородок та простінків;
Зведення стін в багатоповерхових будівлях з сталевим чи бетонним каркасом;
Чорнова заливка підлоги;
Будівництво сходів, огорож.
Відносно дешевий керамзитобетон цікавить перш замовникам, що ведуть приватне будівництво, хоча за умови грамотного розрахунку з керамзитобетону можна зводити 10-поверхові будівлі, чого неможливо зробити з газобетону.
Популярні марки керамзитобетону
Подібно до того, як на марки поділяється звичайний бетон, його керамзитна модифікація також має кілька видів. Наприклад М200 йде на виготовлення стінових блоків, що несуть навантаження краще популярного газобетону. М300, більш витривалий до стихійних проявів використовується у зовнішніх роботах, «легкий» М100 йде на стяжку підлоги, зведення стінової теплоізоляції.
Де замовити товарний керамзитобетон?
Київська компанія KALENYK & CO виготовляє товарний керамзитобетон і подає його власними автоміксерами на об’єкт замовника. Наші спеціалісти допоможуть обрати марку матеріалу в залежності від задачі, приготують його згідно стандартам або по технічним умовам замовника, проконтролюють якість та нададуть корисні рекомендації щодо застосування. Скористатися перевагами цього матеріалу можна лише за умови заводського виготовлення, будь-які самостійні спроби отримати його в умовах будівельного майданчика не є економічно ефективними та призводять до непередбачуваного результату.