• Головна
  • На Київщині до запровадження інституту помічника ветерана долучилося 6 тергромад- брифінг КОВА
23:34, 23 листопада 2023 р.
Надійне джерело

На Київщині до запровадження інституту помічника ветерана долучилося 6 тергромад- брифінг КОВА

На Київщині до запровадження інституту помічника ветерана долучилося 6 тергромад- брифінг КОВА , фото-1

Київська область включена до учасників реалізації експериментального проєкту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя. Проєкт передбачає індивідуальний супровід ментора чи наставника, який працює за принципом «рівний-рівному». Наразі до нього вже долучилися 6 територіальних громад пристоличного регіону. Про реалізацію проєкту «Помічник ветерана» на Київщині розповів під час брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення Київської ОВА Ігор Мещан.

«Помічниками будуть самі ветерани, члени родини ветеранів чи загиблих, ті, хто пройшов цей шлях або був до нього дотичним. Помічники ветеранів допомагатимуть пройти шлях від військової служби до цивільного життя, ділитимуться знаннями та власним пережитим досвідом, сприятимуть у питаннях забезпечення соціальних гарантій, ветеранських послуг тощо. Крім того, майбутніх помічників навчатимуть й особливостям психологічної взаємодії з людьми, які повернулись із зони бойових дій. У Київській області навчання проводитимуть на базі створеного Центру ветеранського розвитку при Університеті Григорія Сковороди в місті Переяслав», – зазначив директор Департаменту соціального захисту населення.

До основних обов’язків помічників ветеранів належатимуть збереження здоров’я ветерана – помічник буде сприяти, організовувати, скеровувати ветерана для отримання необхідних медичних послуг. Також він дбатиме про задоволення економічних інтересів захисника – допомагатиме із працевлаштуванням, підвищенням кваліфікації, перепрофілюванням, відкриттям власної справи, у співпраці з центрами зайнятості тощо.

Стати помічником ветерана можуть:

  • ветерани війни, члени сім’ї ветерана, постраждалі учасники Революції Гідності, члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана, члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, які перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни;
  • мають ступінь освіти не нижче молодшого бакалавра та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • відчувають у собі сили стати центром ветеранського життя у своїй територіальній громаді.

Щоб долучитися до цього проєкту, потрібно авторизуватися на платформі е-Ветеран за допомогою електронного підпису, далі покроково заповнити форму заяви за посиланням та пройти онлайн-тестування. Заяви прийматимуть до кінця 2023 року.

Також Ігор Мещан повідомив, що фахівці Департаменту соціального захисту населення розробляють проєкт Київської обласної цільової програми соціальної підтримки в Київській області Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих)  Захисників і Захисниць України, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2024-2025 роки. Його метою є матеріальна підтримка військовослужбовців, учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та членів їхніх сімей, у тому числі членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та родин Героїв Небесної Сотні, які опинилися в складних життєвих обставинах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новини Київщини #брифінг КОВА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...