Чим замінити каву: ТОП-7 напоїв, що бадьорять
Якщо кава настільки улюблений ваш напій, що давно перетворився в залежність, варто задуматися над альтернативами - більш корисними, але не менш смачними. Завдання кави - стимулювати роботу нервової системи, розбудити і струснути організм, зняти втому і підвищити витривалість. При цьому, бажано не перестаратися і не довести організм до виснаження - як розумового, так і фізичного.
Імбирний чай
Імбир - лікарська рослина, має протизапальну і болезаспокійливу дію. Він стимулює роботу імунної системи, покращує обмін речовин і змушує кров бігти швидше. Імбир - часта приправа дієтичного столу, корисний він при токсикозі будь-якого триместру вагітності. Як альтернативний кави напій імбир знімає втому, прибирає млявість і апатію. Просто потріть на тертці корінь імбиру, залийте окропом і дайте настоятися протягом 7 хвилин.
Зелений чай
Його рекомендують всім, хто без чашки кави не може прокинутися вранці. Кофеїну в зеленому чаї предостатньо, щоб підбадьорити вас і підняти з ліжка. Зелений чай є потужним антиоксидантом і здатний підвищити імунітет.
Лимонний напій
Насправді, підступність кави полягає в тому, що як тільки закінчується дія кофеїну - нам знову потрібна «доза» для бадьорості. Щоб уникнути цієї залежності, замініть каву водою з соком лимона - цей напій додасть енергії не менше кави, а нової підзаправки ви не зажадаєте.
Чай з женьшенем
Женьшень відмінно тонізує, стимулює і є загальнозміцнюючим засобом. Це лікарська рослина, яке допоможе сконцентруватися, акумулювати сили і відкриє резерв необхідної енергії. Якщо ви відчуваєте втому - просто додайте женьшеню в свій звичний вечірній чай, нехай це буде прекрасною традицією в завершенні дня.
Гранатовий сік
Не потрібно нічого заварювати - купіть готовий, або просто включіть гранати в свій раціон. Гранатовий сік є енергетиком, в ньому сконцентровано багато вітамінів, особливо він стане доречним вагітним, які полюбляють каву. Гранатовий сік краще вживати з морквяним, або розводити водою.
Чай з лимонника
Також може стати відмінною заміною ранкової чашки кави. Бадьорить і покращує самопочуття. Його навіть призначають хворим при виснаженні, в відновлювальний період після операцій або при астенії, щоб вони швидше ставали на ноги. Непогано проявляє себе у людей, схильних до депресій.
Солодка
Корінь солодки поважають медики багатьох країн і використовують як допоміжний засіб при лікуванні захворювань, де необхідний життєвий тонус і сили. Солодка продовжує життя і має високий енергозабезпечуючих властивістю. Не містить кофеїну.