• Головна
  • На Білоцерківщині жителі міста Узин потерпають від екологічного лиха
ФОТО
12:02, 27 травня 2019 р.

На Білоцерківщині жителі міста Узин потерпають від екологічного лиха

ФОТО

Впродовж останніх кількох років місто Узин на Білоцерківщині, нагадує поле бою, на якому жителі боряться за екологічну безпеку свого міста.

Як повідомляє прес-служба Київської обласної ради, ситуація, що склалася сьогодні є катастрофічно небезпечною. Забруднюється не лише повітря сторонніми, різкими з високою інтенсивністю запахами, сажею, а й річка Рось, до якої через каскад водойм та струмків є ризик потрапляння відходів виробництва.

Вже сьогодні водойми на території міста забруднені стічними водами. У шахтових колодязях вулиць, що розташовані вздовж технічних ставків, забруднена питна вода. Після спиртової барди здійснюється транспортування через сталеві труби на поля фільтрації, що використовуються, як відстійники для технічних вод цукрового виробництва. Через відкрите сушіння барди у повітря потрапляють шкідливі речовини з різким запахом, які подразнюють дихальну систему жителів Узина, викликають спазми та погіршують здоров’я.

На Білоцерківщині жителі міста Узин потерпають від екологічного лиха, фото-1

Як відзначають у Київській обласній раді, рівень аміаку перевищує норми в два рази.

Все частіше в Узині лікарі констатують серцеві та астматичні напади, свербіж у горлі та головні болі, фіксують діагнози: бронхіт, трахеїт, ларингіт. За словами медиків, Узин на Білоцерківщині стоїть на першому місці по захворюваності на онкологічні хвороби.

Втомлені бездіяльністю власників спиртового цеху, жителі Узина вже перекривали міжміські траси, пікетували Кабінет Міністрів, зверталися до прокуратури Київської області, до Генерального прокурора, до екологічних служб. Однак, все це не принесло жодних результатів.

Сьогодні до цієї проблеми додалися наслідки роботи забойного цеху та свиноферми. Напруження між підприємствами та місцевими жителями переросли в постійні акції протесту.

Минулого тижня, 22 травня жителі м. Узин в черговий раз звернулися до керівництва Київської області – до голови обласної ради М.А. Стариченка та до губернатора О.Д. Терещука з проханням допомогти у вирішенні екологічної катастрофи, яка насувається на Київщину, а саме вирішити питання про закриття ТДВ «Узинський спиртовий комбінат».

Наступного дня, 23 травня голова Київської обласної ради Микола Стариченко спільно із головою Київської обласної адміністрації Олександром Терещуком, з частиною депутатського корпусу, з директором департаменту екології КОДА Вікторією Киреєвою, з народним депутатом Віталієм Гудзенком та іншими посадовцями виїхали до Узина на мітинг, який проходив під стінами міської ради.

За результатами переговорів було створено робочу групу для проведення усіх необхідних екологічних експертиз та вирішення цієї проблеми, до складу якої долучили представників правоохоронних органів, прокуратури, екологічних служб. З 24 травня в Узині почала роботу пересувна екологічна лабораторія.

Губернатор Київщини засудив бездіяльність місцевої влади і запевнив жителів міста, що зробить все можливе для стабілізації екологічної ситуації.

Після того, як буде з'ясовано, яке саме з підприємств на території Узинської ОТГ шкодить довкіллю – в законному порядку його діяльність буде призупинено до тих пір, доки не буде дотримано усіх вимог екологічного законодавства.

Голова Київської обласної ради звернувся до Кабінету Міністрів і до Міністерства екології та природних ресурсів із заявою щодо звільнення керівника Держекоінспекції Столичного округу Юрія Сергієнка, оскільки екоінспекція округу ігнорує проблемну ситуацію, що склалася в Узині. Впродовж року жодних заходів задля її вирішення вжито не було. Більше того: керівник Держекоінспекції округу навіть не з’явився на засідання робочої групи з питань екологічної безпеки.

Довідково: Цукровому заводу, розташованому в місті понад 100 років, ніколи раніше громада не потерпала від його діяльності.

А спиртовий цех ТДВ «Узинський цукровий комбінат» працює з 1996 року. Від 2011 і досьогодні він займається виробництвом біоетанолу (компонент моторного палива), з початком виробництва якого різко погіршився екологічний стан міста. А все тому, не маючи належних очисних споруд, відходи зливають у водні відстійники та очисні споруди, передбачені для переробки цукрового буряку. Під впливом атмосферного повітря ці відходи створюють різкий сморід, який завдає шкоди не лише жителям Узина, а й навколишніх сіл Іванівка, Вільна Тарасівка, Мала Антонівка.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Узин #екологія #завод #протести
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На фронті загинув воїн Циба Віктор Олександрович, чтець, півчий архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви у м. Біла Церква
Головнокомандувач ЗСУ: Воєнне керівництво РФ поставило завдання захопити Часів Яр до 9 травня
Сили оборони України просунулися в районі Кремінної та Новомихайлівки: карти ISW
Іран запустив по Ізраїлю 350 ракет і дронів із 60 тоннами вибухівки: ЦАХАЛ уточнив наслідки атаки
Оголошення
live comments feed...